Výrobní hala VUVL Kuřim – Aermax

Společnost PerFe CZ a.s. (dříve VUVL a.s.) se rozhodla zrekonstruovat část staré haly pro svoji kovo výrobu.

Jednotky Aermax Kondensa jsou opatřeny radiálním ventilátorem a filtračním boxem pro vyčištění přívodního vzduchu pro ohřev od nečistot z celé kovo výroby.

 

Firma PerFe, s historií od roku 1953, se zabývá přesným broušením, drží se svého claimu „Na mikrony přesně“. Specializace firmy spočívá ve výrobě komplikovaných, precizních strojních dílců technologií třískového obrábění a přesného broušení, zejména pro obráběcí stroje, potravinářský, chemický a letecký průmysl. V portfoliu tak najdete CNC a konvenční obrábění, přesné broušení, výroba ozubení, závitů, šneků a šesti drážkových profilů, opravy a vyvažování vřeten a rotačních dílů, vývoj a následná výroba vřeteníků – to vše v prostorách nově zrekonstruované haly v Kuřimi.

 

Halu s vytápěním Aermax využívá společně s PerFe také firma AM-Metal s.r.o., která nabízí komplexní zpracování výrobků z plechu (např. plošné dělení laserem, svařování, zámečnictví, broušení, ohýbání atd.).

 

Právě z důvodu broušení, řezání a jiného zpracování plechů a jiných kovových materiálů bylo nutné dodat kromě klasických ohřívačů vzduchu navíc i speciálně navržené filtrační boxy. Díky tomu nedochází k zanášení jednotky Aermax a prodlužuje se tím životnost jednotlivých komponent. Investor s montážní firmou využili zároveň variabilitu při volbě místa odkouření na jednotce – v tomto případě tedy z horní části zařízení.

 

V původní staré hale byly nainstalovány plynové ohřívače vzduchu Airmax (stará generace agregátů od ApenGroup), které již odvedly svoji práci a přes silné znečištění z původní výrobní haly dokonce přesluhovaly.

 

Parametry instalace:

Produkty z reference

AERMAX KONDENSA LK/LKN – kondenzační ohřívač vzduchu

detail produktu
Vytápění hal Regulace SmartWeb/SmartEasy

SmartWEB a SmartEASY termostat

detail produktu
Vytápění hal Směšovací komora

Směšovací komory

detail produktu

Aermax PLUS – plynule modulovaný ohřívač

detail produktu

Aermax Rapid – dvoustupňový ohřívač

detail produktu

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER