Blog

Modelové ukázky typických instalací II – tmavé infrazářiče

Jednotky tmavých infrazářičů INFRAMAX umožňují různé varianty řešení odtahu spalin a sání vzduchu. Jednotlivé rozměry potrubí a další příslušenství vždy závisí na typu použitého infrazářiče a dispozic místa instalace. Při návrhu spalinové cesty je nutné plnit platné normy týkající se vyústění spalin, např. ČSN 73 4201 Komíny a kouřovody. Pro zářiče INFRAMAX se používá potrubí s ø 100 mm. Maximální délky potrubí jsou uvedeny v manuálu a jsou závislé na použitém průměru potrubí.

Číst více

EkoDesign od 1. 1. 2018: Sezónní účinnost a emise pro plynové ohřívače vzduchu

Nový rok 2018 přinesl platnost nového EkoDesign, neboli nařízení komise (EU) 2016/2281, s vyššími nároky na ekologii a spotřebu energií. Novým důležitým pojmem a parametrem se stává „Sezónní účinnost“. Velká změna nastává také u emisí oxidů dusíku (Nox). O novém nařízení mnoho malých výrobců a prodejců netuší, proto je potřeba si jako zákazník tyto parametry od nich vyžadovat.

Číst více

Modelové ukázky typických instalací I – ohřívače vzduchu

Jednotky AERMAX od firmy ApenGroup umožňují různé varianty řešení odtahu spalin a sání vzduchu. Jednotlivé rozměry potrubí a další příslušenství vždy závisí na typu použité jednotky a dispozic místa instalace – v níže uvedených příkladech je zamýšlena instalace ve vzdálenosti . Při projekci je nutné plnit platné normy týkající se vyústění komína (ČSN 73 4201 – šikmá/plochá střecha, přirozený/přetlakový tah komína, atd.). Pro jednotky AERMAX se používá potrubí s ø 80 mm a s ø 100 mm. Správný rozměr potrubí a konzole k jednotlivým modelům je uveden vždy v technickém manuálu. 

Číst více

ApenGroup

Jak to vypadá v místě, kde se vyrábí kvalitní a celosvětově prodávané plynové ohřívače vzduchu a výměníky? Přijměte naše pozvaní a skrze video Vám rádi představíme výrobu ApenGroup.

Číst více

Profesionální výpočtový a návrhový program KalorSoft

Specializovaný nástroj umožňuje projektantům správně udělat výpočet a návrh sálavého vytápění společně s výpočtem tepelných ztrát. Dodat profesionální služby pro projektanty je našim cílem – proto Vám dáváme k dispozici tento software zdarma.

Číst více

Srovnání ON/OFF a kondenzačního ohřívače. Reálná úspora? Obrovská.

Hlavním cílem experimentálního měření bylo porovnat inovativní technologii kondenzační jednotky s tradičními ohřívači vzduchu fungující principem ON/OFF, zejména s ohledem na spotřebu plynu a s tím spojené provozní náklady. Zjištěné výsledky nabízí investorům úspory plynu, na které by ani nepomysleli.

Číst více

EkoDesign 2018 – kompletní znění

Přinášíme Vám kompletní znění nového evropského nařízení týkající se EkoDesignu (EcoDesign) s účinnou platností od 1. 1. 2018.

Číst více

Vytápění a větrání hal v souladu s normou Ekodesign

4heat přináší do České republiky a na Slovensko novou generaci v praxi ověřených ohřívačů vzduchu Aermax. V Česku a na Slovensku vytápí Aermaxy průmyslové haly více jak 20 let a stále v perfektním a funkčním stavu. Nový Aermax je již pátou generací plynových ohřívačů vzduchu a plně respektuje nové požadavky na energetickou účinnost, kvalitu řízení a použití moderních materiálů a technologií. Společnost 4heat nabízí návrh i montáž pro všechny své produkty. Samozřejmostí je následný záruční i pozáruční servis.

Číst více

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2018 - 4heat s.r.o.
Vyrobil UNIFER UNIFER