Tepelná čerpadla vzduch-vzduch 40 kW pro vytápění hal? Výrazně nižší cena za montáž a kratší potřebný čas, než by se mohlo zdát

Při dodávání vytápění pro haly (sklady, výroby, skleníky apod.) řeší montážní firmy, mimo cen a marží, také časovou náročnost montáže. Tradiční pojetí v podobě kaloriferu a plynového kotle v sobě skrývá nutný čas pro kompletní natažení potrubí mezi těmito dvěma zařízeními.

 

Při využití tepelného čerpadla a ohřívače vzduchu tento problém odpadá, protože se volí nejkratší cesta – přímo přes stěnu. Délka potrubí tak může být 3 metry. Montáž je tak jednoduchá, rychlá a levná. Navíc, jako montážní firma, dodáte zákazníkovi ceněný benefit – kromě vytápění, také chlazení pro letní období. Odpadají tak případné další náklady za pořizování klimatizací.

 

Skutečné tepelné čerpadlo, ne klimatizace

Pokud zde řešíme tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, myslíme skutečné tepelné čerpadlo se scroll kompresorem, provozem až do -30° C, nízkou hlučností a vysokou účinností COP 5,00 (při 2° C/20° C) a EER 4,32 (při 35° C/27° C).

 

Dosahované výkony a účinnosti jsou zajištěny díky většímu výparníku oproti klasickým TČ vzduch-voda a většímu ventilátoru ebmpapst, který jede na nižší otáčky pro nižší hlučnost. S větším výparníkem je minimalizováno namrzání a případný režim odtávání není téměř vůbec využit.

 

Návratnost? Již za 2 roky

Z ekonomického hlediska přinášejí TČ vzduch-vzduch značky SAX Kita AIR pro investory obrovský benefit – rychlou návratnost investice. Při využití tepelného čerpadla SAX je to během 2 let (oproti klasickému řešení kalorifer a plynový kotel). Testováno na hale s CNC výrobou, plochou 500 m2, 6 m výškou stropu a 30 kW tepelné ztráty. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je tak vhodné pro vytápění a chlazení hal.

 

Jste montážní firma?

Ozvěte se nám. Máme připravené výhodné podmínky k výhodám produktu, z nichž některé jsme popsali výše. Rádi za Vámi přijedeme a dopodrobna rozebereme naše tepelné čerpadlo, abyste si byli jisti namontovaným produktem.

Pro více informací stačí napsat na michal.skvaril@4heat.cz nebo přímo zatelefonovat na 776 186 783 – Michal Škvařil.

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER