Evoluce v plynových ohřívačích vzduchu AERMAX: bez pilotního hořáku, menší rozměry a připraven pro vodík

Představujeme vám novou generaci plynových ohřívačů vzduchu Aermax, které nyní přicházejí s označením LKN a LRN a přinášejí s sebou celou řadu inovací a vylepšení pro ještě účinnější a hospodárnější provoz. Tato novinka vychází z osvědčených kondenzačních modelů LK (Aermax Kondensa) a plynule modulovaných LRP (Aermax Rapid PRO). Obohatili jsme je o řadu technických novinek, které posouvají možnosti vytápění na zcela novou úroveň.

Apen Group a 4heat – silné spojení, které trvá více jak dekádu. Díky tomu se společně podílíme na vývoji plynových ohřívačů vzduchu. Přímo Apen Group má vlastní R&D oddělení1 s testovací laboratoří, kde pracují vědečtí a techničtí specialisté, kteří neustále a systematicky zkoumají a experimentují s cílem inovovat a vylepšovat jednotky Aermax. Každý rok navštěvuje technik z 4heat toto oddělení v Itálii a sděluje poznatky a požadavky z českého a slovenského trhu a od našich a spolupracujících montážních a servisních techniků. Tato soustavná práce garantuje, že plynové agregáty Aermax nejsou zastaralá a vždy plně vyhovují nejnovějším předpisům a standardům. Například EcoDesign 2021 jsme splňovali již 5 let před začátkem platnosti!

Jednou z klíčových inovací je zavedení přímého zapalovacího hořáku, který eliminuje nutnost použití pilotního hořáku. Celá sestava využívá společnou zapalovací a ionizační elektrodu. Díky využití jediné elektrody pro zapalování i detekci plamene dochází k výraznému snížení servisních nákladů a redukci potřeby náhradních dílů, což zvyšuje komfort uživatelů a efektivitu práce servisních techniků.

Dalším výrazným vylepšením je nová Venturiho trubice2, nyní vyrobená ze speciální slitiny hliníku, kterou vyvinul přímo výrobce Apen Group. Tato trubice zajišťuje optimální a bezpečné smíšení vzduchu a plynu, čímž podstatně zvyšuje efektivitu spalování, zvyšuje účinnost a zároveň zajišťuje vyšší bezpečnost. Servisní techniky potěší, že k plynovému ventilu je mnohem snažší přístup.

Inovace jednotlivých komponent hořáku

Navíc byly jednotky vybaveny modernizovanou deskou elektroniky, která zlepšuje celkovou efektivitu provozu, urychluje komunikaci a nabízí praktický konektor pro snadné napájení.

Velkou novinkou je, že nové jednotky AERMAX jsou certifikovány pro provoz se směsí zemního plynu a vodíku až do 20 % (Hydrogen Ready, podle technické specifikace UNI TS 118543). Což znamená, že jsou plně připraveni na budoucnost a její výzvy a požadavky trhu v oblasti ekologie a udržitelnosti. Zároveň jsme ohřívač vzduchu konstruovali s ohledem na specifické vlastnosti vodíku a s bezpečnostními prvky, abychom minimalizovali riziko nehod či úniků. Tak jako tolikrát v minulosti, jsme i nyní připraveni na regulace a nařízení, které teprve přijdou.

Kromě technických inovací se můžeme těšit také na menší rozměry a nižší hmotnost jednotek, které při zachování vysokého výkonu nabízejí úsporu místa a snižují náklady na transport. Pro servisní a montážní techniky to také znamená výrazně snažší manipulaci se zařízením, zejména během instalace zařízení.

Podívejte se na přiložené video, názorně vám ukážeme srovnání dosavadní jednotky LK a nové LKN – rozdíl je patrný opravdu na první pohled. Vše samozřejmě při neustálém zachování vysoké kvality a spolehlivosti, na které jsou uživatelé produktů Aermax zvyklí.

Změna velikosti AERMAX Kondensa a Rapid

Nové modely s označením LKN a LRN, mezi něž patří LKN020, LKN035 a LRN018, LRN028, LRN035, LRN045, přinášejí to nejlepší řešení pro vytápění vašich prostor s maximální efektivitou a minimalizací provozních nákladů. Oba modely, LKN a LRN, jsou již na trhu k dispozici.

Vstupte společně s námi do nové éry vytápění s produkty Aermax a užijte si nejen komfort a úsporu, ale i vynikající výkon na špičkové technologické úrovni.

Potřebujete zlepšit tepelný komfort v hale? Nebo vyměnit staré žluté jednotky AERMAX AE? Napište nám, nezávazně s vámi projdeme vaši halu nebo projekt a navrhneme řešení.

Jste servisní nebo montážní organizace a řešíte vytápění hal? Nemusí to být pravidelně, stačí i občasné projekty. Pokud ano, rádi vám pomůžeme s návrhem (včetně přípravy projektové dokumentace). Ozvěte se nám přes formulář níže nebo na vytapeni@4heat.cz a získejte pro sebe zajímavé obchodní podmínky a výhodnější ceny.

  Jméno: Kraj:
  Telefon: E-mail:

  1. R&D oddlěení – z anglického Research and Development, česky „Výzkum a Vývoj“. Tato činnost je zaměřena na systematické zkoumání a experimentování s cílem inovovat, vylepšovat a vyvíjet nové produkty, technologie nebo procesy. Výzkum a vývoj jsou klíčové pro posunutí hranic znalostí a technologií a umožňují společnostem zůstat konkurenceschopnými a inovativními na trhu. ↩︎
  2. Venturiho trubice je zařízení používané k měření průtoku kapaliny nebo plynu v potrubí. Princip fungování Venturiho trubice spočívá ve změně tlaku a rychlosti toku tekutiny nebo plynu při průchodu zúženou částí trubice. Princip fungování je založen na Bernoulliho rovnici, která říká, že ve stejnosměrném proudění kapaliny nebo plynu se součet kinetické energie, tlakové energie a potenciální energie zůstává konstantní.
   U plynových ohřívačů vzduchu plynový ventil ovládá průtok plynu do Venturiho trubice. Když je plynový ventil otevřen, plyn proudí do rozšířené části Venturiho trubice. V této části dochází ke snížení rychlosti plynu a zvýšení tlaku. Poté plyn vstupuje do zúžené části, kde se rychlost zvyšuje a tlak snižuje. Tímto procesem se vytváří podtlak, který zajišťuje, že plyn zároveň nasává vzduch do směsi plynu a vzduchu, která je spalována. Tento proces umožňuje efektivní a přesnou regulaci průtoku plynu a tím i regulaci teploty ohřívaného vzduchu. ↩︎
  3. Norma stanovuje bezpečnostní požadavky pro plynové spotřebiče, které pracují s přírodním plynem, LPG (kapalným ropným plynem) a směsmi plynů se vzduchem a jsou vybaveny funkcí automatického přizpůsobení hodnotám tlaku plynu. Obsahuje specifikace pro zkoušky, které tyto spotřebiče musí projít, a také požadavky na jejich označení, aby bylo zajištěno, že jsou bezpečné pro použití. ↩︎

  konzultace a zpracování návrhu zdarma

  mám zájem
  Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
  Vyrobil UNIFER UNIFER