Union Cosmetic – technologický projekt vytápění haly (Aermax, tmavý zářič, clona a destratifikátor)

Český výrobce vlasové, koupelové a tělové kosmetiky Union Cosmetic, s tradicí a vlastním výrobním závodem již od roku 2002, se rozhodl rozšířit své prostory. Pro svůj projekt revitalizace starého zemědělského objektu si vybral vytápění haly od 4heat – konkrétně plynové agregáty Aermax, tmavé infrazářiče Inframax Eurad a vratové clony Barera.

 

Nové objekty se skládají ze skladovací haly a balírny s kompletovacím prostorem. Celý projekt byl specifický pro technologickou náročnost – v různých částech haly jsou potřebné různé výkony a různé zdroje tepla (technologie pro vytápění). Z tohoto důvodu je v projektu použito více druhů topidel, než bývá obvyklé. Celková plocha haly pro vytápění je více než 2 700 m2. Požadavek investora a projektanta na tepelný výkon byl přes 320 kW.

 

Plynové ohřívače vzduchu s radiálním ventilátorem bylo potřeba dále osadit vzduchotechnickým potrubím o délce 12 m. V rámci potrubí jsou vyústky, kterými proudí teplý vzduch do haly. Dalšími plynovými agregáty jsou Aermax Rapid se směšovací komorou.

 

Tmavé zařiče Eurad zajistí tepelnou pohodu v pracovních prostorech balírny a kompletárny – teplo bude přesně v místě, kde to pracovníci potřebují a kde se pohybují.

 

Vratová clona Barera s plynovým ohřevem zaručuje ochranu přes nepříjemným průvanem a tepelnou ztrátou při otevřených vratech. Vysoký komfort ocení pracovníci skladu, kdy v zimním období nebude proudit studený a mrazivý vzduch dovnitř skladu. Dveřní clona je doplněna speciálním na míru vyrobeným difusorem pro 3 m vrata. Destratifikátory Queen pak zajistí, aby nezůstával ohřátý vzduch zbytečně u stropu, ale byl tlačen do míst, kde je ho skutečně potřeba.

 

I přes snahu konkurenční firmy nás s našimi osvědčenými produkty z projektu “vystrčit” a zaměnit za méně výkonné zařízení, jsme v zakázce zůstali – díky orientaci na kvalitu a zkušenosti jak investora, tak zúčastněných montážních firem.

 

Sázka na ověřenou kvalitu a prokazatelné zkušenosti ve vytápění hal je cítit u investorů, projektantů a montážních firem čím dál častěji. Proto jsme opět byli vybrání my jako dodavatel topení pro haly.

 

Parametry instalace:

Produkty z reference

Destratifikátor Queen

Destratifikátor Queen

detail produktu
Plynová vratová clona Barera gas

Plynová vratová clona BARERA GAS

detail produktu

Tmavý infrazářič Inframax EURAD MSC

detail produktu
Aermax radiální ventilátor

Ohřívač vzduchu Aermax s radiálním ventilátorem

detail produktu

Aermax Rapid – dvoustupňový ohřívač

detail produktu

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER