Trezor přírody Horní Lideč – nízkoteplotní zářič EUCERK

V obci Horní Lideč vzniklo unikátní multimediální centrum zvané Trezor přírody. Originální stavba má symbolicky schraňovat přírodní bohatství místní a okolní krajiny. V rámci programu a dramaturgie budou různé velkoplošné multimediální projekce, výstavy, promítání dokumentů či sympozia.

 

Pro partnerskou stavební firmu jsme dodali nízkoteplotní infrazářič EUCERK s regulací PRO-RAD (od výrobce Carlieuklima) a uvedení do provozu (včetně zaškolení obsluhy). Po vzájemné domluvě byla zajištěna navíc také montáž našimi servisními techniky. S nízkoteplotním zářičem Eucerk získává vlastník multifunkčního objektu špičkový výrobek používaný po celém světě různými známými a významnými vlastníky různých typů hal (např. Nestlé, TrenItalia, Fiat, Cortizo, Lufthansa, Sichuan airlines a další).

 

Nízkoteplotní infrazářič Eucerk přináší efektivní vytápění hal a patří mezi technologicky nejvyspělejší výrobek ve své třídě. Vytápění haly s jednotkou Eucerk je řešením pro nejnáročnější majitele hal. Sálavé pásy jsou vyrobeny z žáru a korozi odolného radiačního potrubí, které díky svému nekovovému povrchu s vysokým podílem černé barvy, sálá na vytápěnou plochu – bez víření prachu. Díky modulovanému výkonu přidává jednotka jen tolik výkonu, a spotřebuje jen malou část plynu, aby ohřál radiační trubici na nastavenou vysálanou úroveň – 150 až 250 °C. Je tak možné dosáhnout na nejnižší spotřebu plynu ve své třídě a možnou úsporu nákladů až o 70 %.

 

O projektu Trezor přírody

Cílem projektu je zvýšení atraktivnosti, zhodnocení a uchování přírodního dědictví pro obyvatele a návštěvníky příhraničního území na československé hranici, na unikátní spojnici 4 chráněných krajinných oblastí –  Beskydy,  Bílé Karpaty,  Biele Karpaty,  Kysuce. Projekt Trezor přírody je součástí programu přeshraniční spolupráce a je tak částečně hrazen z operačního programu Evropského fondu. Přeshraničním partnerem je slovenská obec Dohňany. Stavba je provedena na pozemcích za obecním úřadem, kde dříve bylo mnoho různých objektů – kotelna na tuhá paliva, septik a čistírna odpadních vod. Pan starosta Tkadlec nám řekl, že „…velmi důležité pro nás bylo to, abychom využili stávající obecní území, které už nějak dosloužilo. Ať nemusíme zabírat nějaké další pozemky…„. Autorem původního návrhu je architekt Michael Klang, vedoucí ateliéru Prostorová tvorba zlínské Univerzity Tomáše Bati.

 

Celý objekt o rozloze 1300 m2 bude rozdělen na několik částí. V jedné se budou návštěvníci vzdělávat. Avšak pomocí moderních a interaktivních věcí – pomocí tabletů či mobilních telefonů. Další část bude přímo zážitková. V prostoru Trezoru bude mnoho různých koutů, nechybí jeviště, promítací sál na velkoprostorové projekce, galerie a venku pak lávka do přírodního parku. Tam mohou návštěvníci pokračovat po již dokončené naučné stezce Vařákovy paseky. Vizí investorů je, že se uvnitř hal bude neustále něco dít, něco se měnit, pohybovat. Aby místo nebylo statické a nudné. Příchozí se tak ocitnou v iluzi skutečné přírody, která se mění v čase.

 

Výstavba budovy Trezoru přírody je pouze prvním krokem v plánech pana starosty Tkadlece – do budoucna plánuje s venkovním zázemím a vybudováním arboretra s lesoparkem a biotopem. Přejeme hodně štěstí a nekončicí proud spokojených návštěvníků.

 

Parametry instalace:

Produkty z reference

Vytápění hal Eucerk - nízkoteplotní infrazářič

Nízkoteplotní infrazářič Inframax EUCERK

detail produktu

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER