Vytápění myčky – agresivní prostředí vůči běžným materiálům – AQUAKOND a KALORMAX Protect

Národní dálniční společnost Slovenska, pobočka v Čadci (NDS Čadca), po velmi dobrých zkušenostech s plynovými ohřívači vzduchu Aermax, které používají dlouhé roky k vytápění dílen a garáží, nás oslovila s potřebou vytápění prostorů auto umyvárny (myčky). Prostor o velikosti 550 m3 je specifický v tom, že zde v zimních měsících smývají ze sypacích vozů posypovou sůl, a jde tak o prostor se zvýšenou agresí vůči běžným materiálům. Potřeba teploty prostoru byla stanovena na 20 °C. Požadavek dále počítal s dodáním projektové dokumentace a montáží.

Navrhli jsme zde plynový kondenzační kotel Aquakond AKY 50 o výkonu 49 kW a dva teplovodní ohřívače Kalormax Protec PT26 o výkonu 26 kW.

Kotel Aquakond je umístněný přímo v prostorách umyvárny, kde přichází do kontakty nejen s vodou, ale také s dalšími chemikáliemi, zejména posypovou solí. Jeho konstrukce je vhodná do exteriéru a je voděodolná. Jednotky Kalormax jsou umístněny v protilehlých rozích vedle vrat, tak aby vzduch efektivně cirkuloval a zajistil funkčnost technologie a tepelnou pohodu na pracovišti. Předností jednotek Protec je povrchová úprava s odolností vůči chemickým vlivům.

Zrealizované řešení je investorem velmi kladně hodnoceno, neboť byly naplněny všechny jeho potřeby a požadavky.

Produkty z reference

Kalormax Kalorifer KA - náhled

Kalorifer Kalormax KA

detail produktu
Vytápění hal kondenzační plynový kotel

Kondenzační plynový kotel AQUAKOND AKN – až 100 kW

detail produktu

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER