Vytápění a větrání hal v souladu s normou Ekodesign

4heat přináší do České republiky a na Slovensko novou generaci v praxi ověřených ohřívačů vzduchu Aermax. V Česku a na Slovensku vytápí Aermaxy průmyslové haly více jak 20 let a stále v perfektním a funkčním stavu. Nový Aermax je již pátou generací plynových ohřívačů vzduchu a plně respektuje nové požadavky na energetickou účinnost, kvalitu řízení a použití moderních materiálů a technologií. Společnost 4heat nabízí návrh i montáž pro všechny své produkty. Samozřejmostí je následný záruční i pozáruční servis.

Ověřená kvalita ohřívačů je ve 32 zemích po celém světě, k 1. 10. 2015 bylo v provozu 350.000 produktů Aermaxline.

Srdcem nových Aermaxů (obr. 1) je nová koncepce 3D plochých intenzivních výměníku. Odolný plochý nerezový výměník je vyroben jako kompaktní se zvýšenou 3D předávací plochou a vysokou tepelnou a antikorozní odolností. Lamely výměníku jsou oboustranně profilované s usměrněným turbulentním prouděním, což zvyšuje jeho efektivitu. Komplet spalovací komory a výměníků je vyroben z nerezu se zvýšeným tepelným přenosem.

Hlavou celé produktové řady Aermaxline je nová Q-Iink elektronická deska řízená mikroprocesorem. V nové generaci Aermaxline jsou použité nové Q-premix hořáky s integrovanou elektronikou řízenou mikroprocesorem. Aermax tak dosahuje zlepšené tepelné účinnosti a nízkých emisí třídy 5* (NOX < 30 ppm, CO=0).

NOVÝ Aermax RAPID – LR přinesl nové výměníky, hořák a elektroniku. Novinkou je dvoustupňové řízení výkonu Q-premix hořáku. Aermax Rapid přináší do základní modelové řady špičkové materiály a techniku doplněnou o vyspělou řídící elektroniku, to vše v atraktivním provedení. Rapid je cenově dostupné řešení plynových ohřívačů vzduchu pro všechny, kteří chtějí ověřenou kvalitu a úspornou techniku za dobrou cenu.

NOVÝ Aermax PLUS – LP (obr. 2) má oproti jednotkám Rapid navíc plynulé řízení výkonu Q-premix hořáku. Ten je doplněn o Ql elektronickou kartu a zapalovací tryskou, která umožňuje přesné a rychlé zapálení. Elektronická karta s kontinuální modulací výkonu je řízená mikroprocesorem, který umožňuje 30% úsporu energie. Nová koncepce nízko-emisního Q-premix hořáku tak dosahuje nižší spotřeby plynu a vyšší účinnosti. Na čelní straně Aermaxů je přístupový digitální displej Q-Iink karty pro nastavení základních servisních a provozních parametrů i digitální auto diagnostiky.

Samozřejmostí je přímá konektivita jednotky v Modbus protokolu. Aermax PLUS dosahuje účinnosti Hi (P.C.I.) až 93, 9 % při min. sezónní účinnosti 72 % – počítáno podle normy Ekodesign. Aermaxy LP jsou nejen úsporná topidla, ale i splňují emisní třídu 5*. Aermax PLUS je ideální řešení pro všechny výrobní, skladové, strojírenské nebo sportovní haly, kde chtějí ověřené úsporné vytápění v dobrém poměru cena/výkon. Agregáty PLUS patří mezi nejprodávanější zařízení pro své nízké provozní a servisní náklady.

Aermax KONDENSA – vlajková loď společnosti ApenGroup (obr. 3). Aermax LK je třetí kondenzační generací nástěnných plynových ohřívačů vzduchu Aermax. Apen Group patří mezi průkopníky a lídry této technologie. Má největší zkušenosti a zpětnou vazbu s tisíci aplikacemi po celém světě. Aermax Kondensa jsou postaveny jako ekologické a technologické jednotky s důrazem na nízkou spotřebu plynu při nízkých provozních nákladech a vysoké účinnosti Hi (P.C.I.) až 108,57 % (při min. sezónní účinnosti 78 %). Aermax LK se řadí do kategorie ekologicky šetrných zařízení a řadí se i do emisní třídy 5 s emisemi NOX < 30 ppm, CO=0. Aermax Kondensa maximálně využije spálenou energii a patří tak k lídrům s nejnižší spotřebou plynu ve svém segmentu. Praktická úspora ve spotřebě plynu dosahuje 50 %.

Aermax Kondensa plní již dnes normu Ekodesign 2021

Aermax PLUS a Aermax Konsensy (obr. 4) mají vestavěné komunikační rozhraní přes Modbus, digitální autodiagnostiku s více jak 100 parametry optimalizace chodu zařízení. Pro komfortní obsluhu přes PC, tablet nebo mobilní telefon lze Aermax napojit na centrální regulaci Smartweb a mít přehled o chodu zařízení odkudkoliv. Výhodným řešením je sériové zapojení Aermaxů na chytrý týdenní termostat Smartcontrol, který ovládá až 32 zařízení třídy Aermaxline (obr. 5).

Kondenzační kotle Aquakond Aermaxline „třídy A “

Jsou vyrobeny (obr. 6) tak, aby vydržely a dávaly vysoký výkon s vysokou účinností. Použitelné jsou jak do interiéru, tak přímo do exteriéru. Právě v exteriéru mohou sloužit jako přímý zdroj topné vody pro vzduchotechnické jednotky nebo ohřívače vzduchu Kalorifer či jen pro konvekční vytápění hal. Hlavní výhody Aquakondu:

Použití Aquakondu je především v náročných aplikacích, jako je velké podlahové vytápění, teplovodní sálavé a klimatizační panely, fan-coily, VZT jednotky, klasické konvekční vytápění nebo
ohřívače vzduchu Kalorifer. Protože je postaven pro zátěž najde se Aquakond ve výrobních halách, kancelářských budovách a terciálním sektoru.

Pro rok 2016 se pak připravuje Aquapump hybrid

Unikátní systém s integrovaným systémem Smart Kontrol zde umožňuje optimalizaci výroby energie v závislosti na venkovní teplotě a aktuálním potřebám uživatelů. Aquapump hybrid (obr. 7) je řízen Q-Iink elektronickou deskou, která vyhodnocuje požadavky na výkon a pracovní teplotu. Elektronická deska umožňuje chytře optimalizovat výrobu energie z obou systémů tvořících zařízení podle nejvyšší účinnosti.

Systém Aquapump hybrid zde spojuje v základním modelu vysokou účinnost kondenzační techniky (34 kW kotel s modulačním premix hořákem NOx třídy 5 – *****) a výkonu nové generace tepelného čerpadla vzduch-voda; čerpadlo pracuje s technologií invertoru tepelného výkonu 12 kW a 12 kW pro chlazení.

Řešení větrání hal od 1. 1. 2016

Do 31. 12. 2015 bude možné realizovat větrání haly pomocí jednoduchých ohřívačů vzduchu se sestavou VZT potrubí pro přívod čerstvého vzduchu (obr. 8) a odvod řešit pomocí odtahových ventilátorů.

Od 1. 1. 2016 je nutné, aby zařízení, která přivádí či odvádí čerstvý vzduch do haly nebo z haly, splňovala nařízení Evropské komise č. 2153/2014. Toto nařízení se vztahuje na větrací jednotky a stanoví požadavky na Ekodesign pro jejich uvádění na trh nebo provozování. Pro účely tohoto nařízení se rozumí:

 

Pozn.: body a) až d) jsou pouze výpisem části definic uvedených v normě Ecodesign. Veškeré požadavky na Ekodesign větracích jednotek splňují jednotky WINDMAX. Jednotky ve verzi s plynovým dohřevem PCH splňují emisní třídu 5 (NOx < 30 ppm, CO=0 *).

Nejpoužívanější modely jsou:

Jednosměrné přívodní jednotky Windmax jsou standardně osazeny volně oběžným kolem s EC motorem, kapsovým filtrem a modulem PCH pro plynový dohřev venkovního vzduchu. Obousměrné rekuperační přívodní jednotky Windmax jsou standardně osazeny volně oběžnými koly s EC motorem, deskovým (volitelně rotačním) rekuperátorem, kapsovým filtrem a modulem PCH pro plynový dohřev větracího vzduchu.

Volně oběžná kola, deskové rekuperátory potažmo rotační rekuperátory a filtry není třeba představovat. Jako nejzajímavější komponent vzduchotechnických jednotek Windmax, lze považovat PCH nebo PRH modul.

PCH modul

Je kondenzační plynový výměník v celonerezovém provedení se zvýšeným tepelným přenosem 3D plochých intenzivních výměníků. PCH modul (obr. 11) je osazen nízkoemisním Q-premix hořákem, inteligentní Q-Iink řídicí kartou se zabudovanou autodiagnostikou, ovládáním kontinuální modulace hořáku 0-10 V a v neposlední řadě kompletními bezpečnostními prvky. Díky špičkovému řízení výkonu výměníku, v rozsahu 0 až 100% výkonu je možné zajistit komfortní výstupní teplotu vzduchu jednotky Windmax.

Kromě základních modelů je možné jednotku Windmax navrhnout dle požadavků na větrání haly nebo ji sestavit dle přesného zadání investora. Pro tyto případy jsou připraveny další typy ventilátorů (včetně jejich řízení pomocí frekvenčních měničů), různé třídy filtrace, deskové či rotační rekuperátory a, kromě plynových, také vodní výměníky či elektrický dohřev. Výkonový rozsah PCH modulů je od 5 kW do 400 kW. Moduly PCH v jednotkách Windmax dosahují 30% až 50% úspory ve spotřebě plynu při nízkých hodnotách NOX < 30 ppm, CO=0 * a splňují tak emisní třídu č. 5. PCH moduly doplňuje jednodušší ekonomická verze PRH s dvou-stupňovým výkonem (v prodeji v r. 2016).

Jednotky Windmax, tak vyhovují všem požadavkům investorů na větrání hal a jsou plně v souladu s normou Ekodesign.

Plynové kondenzační vratové clony a dveřní clony BARERA

Barera K jsou jediné funkční clony s plynovým dohřevem, které dosahují dostatečného průtoku vzduchu přes otvor vrat. Jejich průtok vzduchu je dvojnásobný při vyšším ΔT s větším instalovaným výkonem než u konkurenčních clon.

Pro efektivní, ale i ekonomičtější řešení proti nekontrolovanému proudění vzduchu přes vnější dveře nebo stavební otvory jsou v nabídce také horizontální plynové vratové clony BARERA GAS.

* Stanovení emisních tříd je v souladu s normou EN 1020 2009

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER