Zoo Zlín – topení pro slony, tmavé zářiče a destratifikátory

Zlínská zoologická zahrada, známá také pod starším názvem Zoo Lešná, je malebným místem, kterým se můžete procházet jen necelých 10 km od centra Zlína. Byla založena Tomášem Baťou, průkopníkem v oblasti podnikání a milovníkem přírody, již 1. května 1930. V této zoologické zahradě si můžete prohlédnout více než 200 druhů zvířat. Mezi nejatraktivnější patří například unikátní kivi, afričtí sloni nebo nosorožci. Zoo Lešná je výjimečná také díky svým průchozím expozičním oblastem. Nezapomenutelným zážitkem je například Zátoka rejnoků, kde můžete pohladit a nakrmit rejnoky druhu siba ománská. Kromě toho se v zoo můžete také pokochat velkým množstvím rostlinných druhů. V roce 2022 přilákala Zlínská zoo úctyhodný počet 798 514 návštěvníků, což ji dělá druhou nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice, hned po pražské zoo. A to ze seznamu 15 zoologických zahrad v zemi!

 

Karibuni I., průkopnický pavilon zlínské ZOO, který patří mezi světovou špičku co do moderních technologií a velikosti. Domov zde nacházejí sloni, kteří mohou volně pobíhat v obrovském prostoru o rozloze 3 600 m2. Tento pavilon však není běžně přístupný veřejnosti. Pokud máte zájem jej navštívit, můžete se připojit k speciálním prohlídkám, které zoo pravidelně pořádá.

 

Zlínská zoo se s tímto projektem „Karibuni“ pustila do dosud nejrozsáhlejšího a nejambicióznějšího podniku v celé své historii. Po dokončení první etapy, která zahrnuje budovu chovného zařízení pro africké slony, budou následovat další dvě etapy. Ty návštěvníkům nabídnou nezapomenutelné zážitky, přenášející je přímo do africké divočiny. Budou moci také strávit několik dní v luxusně vybavených safari stanech, obklopeni divokou přírodou a zvířaty. Pokud vás tento projekt zajímá a chtěli byste se dozvědět více, můžete si přečíst poutavou publikaci přímo od Zoo Zlín, která je dostupná ve formátu PDF: Karibuni I chovné zařízení pro slony.

 

Partnerská montážní firma nás oslovila s požadavkem splnění projekčního zadání – 12 tmavých plynových zářičů. Jako zkušení dodavatelé v oblasti vytápění hal jsme si byli vědomi toho, že tato zakázka vyžaduje značnou péči a preciznost. Proto jsme bez váhání doporučili naše osvědčené a kvalitní plynové zářiče od společnosti Carlieuklima, konkrétně model Eurad. Tato volba nebyla náhodná, jelikož jsme pevně věřili, že právě tyto zářiče budou ideální volbou pro tento projekt. Kromě plynových zářičů jsme dodali i destratifikátory (výřička vzduchu) Eliturbo, abychom co nejvíce bránili stratifikaci vzduchu pod střechou pavilonu. Ovládání infrazářičů se provádí z centrálního panelu. Na tomto místě lze manuálně volit mezi dvěma stupni výkonu, což umožňuje flexibilitu v závislosti na aktuálních potřebách. K dispozici je také možnost zvolit automatický režim. Ten funguje za pomoci externích čidel, která monitorují teplotu v prostoru a přizpůsobují tomu výkon zářičů. Zakázka byla realizována pro sloní skupinu, která bude v zimním období potřebovat zajištěný tepelný komfort. Díky našim zářičům a destratifikátorům bude pro ně zajištěna ideální teplota, a to i v nejchladnějších měsících.

Základní parametry instalace

Produkty z reference

Vytápění hal Destratifikátor King Eliturbo náhled

Destratifikátor Eliturbo PLUS

detail produktu

Tmavý infrazářič Inframax EURAD MSC

detail produktu

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER