Prologis – vytápění a větrání logistického areálu Syrovice, Aermax Rapid PRO a EURAD

Prologis, významný globální lídr v oblasti průmyslových a logistických nemovitostí, se v rámci českého trhu více a více spoléhá na systémy vytápění a větrání doporučených našimi odborníky. Jedna z realizací provedených v roce 2022 je nový skladovací areál v blízkosti Syrovic na Brněnsku u dálnice D52.

 

V rámci spolupráci s našim důležitým montážním partnerem jsme naprojektovali a dodali vytápění a větrání pro průmyslové haly v rámci logistického centra Prologis Syrovice. Objekt se nachází v ideální distribuční lokalitě pro tuzemské i mezinárodní logistické služby díky snadné dostupnosti mezinárodních letišť i dunajských přístavů. Prostory jsou využitelné pro skladování, logistiku, lehkou výrobu a montážní/kompletační operace.

 

Hlavní vytápění hal zajistí oblíbené a vyzkoušené plynové agregáty Aermax Rapid PRO (Aermax LRP), které navíc mají větrací sestavu (směšovací komoru) pro přívod čerstvého vzduchu. Jednotky splňují nejpřísnější požadavky, včetně evropského nařízení EcoDesign 2021. Teplovzdušná plynová jednotka má vynikající sezónní účinnost (využívá plynulé modulace bez kondenzace) při minimálních emisích oxidu dusíku. Aby byl zachovaný tepelný komfort v hale během nakládky, jsou u vytipovaných vrat instalovány tmavé plynové infrazářiče Eurad MSU, které se řadí mezi TOP zařízení v této kategorii. Každá trubice má svůj odrazivý reflektor, tudíž účinnost a výkony jsou na vysokých úrovních. Regulace je prováděná pomocí individuálního a vlastního MaR systému.

 

Pro zachování vnitřního klimatu i v průběhu zimních měsíců jsou u vybraných nákladových bran namontovány vratové clony. V tomto případě pouze tlakové (vzduchové) bez dohřevu a s radiálním ventilátorem. U nájemce Authentica jsme navíc dodali elektrické zářiče Helios Titan s výkonem 3 kW (každé zařízení) pro zajištění lokální tepelné pohody pro zaměstnance v přesně daných místech uvnitř haly.

 

Mezi uživatele haly DC2 patří velcí hráči mezi logistickými službami – FedEx a TNT Express. Dále zde skladuje své zboží parfumerie Notino, pro kterou zde pracuje téměř 200 zaměstnanců a je tudíž potřeba zachovat správný tepelný komfort a čerstvý vzduch. Mezi významné „obyvatele“ také můžeme zařadit přední evropský zásilkový B2B obchod s továrním, skladovým a kancelářským vybavením – Kaiser+Kraft.

 

Základní parametry instalace:

Produkty z reference

Vytápění hal Elektrický zářič Inframax TITAN

Elektrický infrazářič TITAN

detail produktu
Vratová clona BARERA - tlaková

Tlaková vratová clona BARERA R/HD

detail produktu
Inframax eurad xenon plus

Tmavý infrazářič INFRAMAX EURAD MSU

detail produktu
Aermax Rapid PRO - náhled

Aermax Rapid – plynový agregát

detail produktu

konzultace a zpracování návrhu zdarma

mám zájem
Copyright 2024 - 4heat s.r.o. | Otevřít nastavení preferencí cookies.
Vyrobil UNIFER UNIFER